رد کردن لینک ها

مهندس مرتضي معصومي دبير انجمن توليد کنندگان پروفيل يو پي وی سي

مهندس مرتضي معصومي دبير انجمن توليد کنندگان پروفيل يو پي وی سي

تعرفه پايين واردات پروفيل يو پي وي سي خلاف حمايت از توليد ملي و اقتصاد مقاومتي است ماهنامه تاسيسات برق ساختمان به مناسبت برگزاري نمايشگاه درب و پنجره با مهندس مرتضي معصومي دبير انجمن توليد کنندگان پروفيل يو پي وي سي و مديرعامل شرکت اکسير آسا (با برند ” ايده آل”) گفتگويي مفصل پيرامون وضعيت صنعت يو پي وي سي انجام داده است که بخش نخست آن در اين شماره منتشر مي شود.
معرفي گروه صنعتي اکسير آسا گروه صنعتي اکسير آسا در سال 86 با هدف توسعه و نوآوري در صنايع UPVC اعم از پروفيل هاي دو جداره يو پي وي سي و شيت هاي پلي وود و به منظور ايجاد تنوع در صنايع در و پنجره و صنايع چوب پلاست با استفاده از تکنولوژي روز اروپا و مواد اوليه داراي بالاترين سطوح استاندارد تاسيس شد. گروه صنعتي اکسيرآسا، با استفاده از تکنولوژي روز دنيا و متخصصين مجرب و مشاوران خارجي توليد خود را در سال 89 آغاز کرده است و تاکنون موفق به توليد پروفيل هاي يو پي وي سي (U-PVC) چهارشبکه اي با کيفيت قابل رقابت با نمونه هاي برتر وارداتي شده است که با شرايط جوي کشور نيز مطابقت دارد. اکسير آسا همچنين از اولين توليد کنندگان ورق هاي پلي وود در ايران است که به لحاظ فني جايگزين بسيار مناسبي براي ورق هاي MDF و نئوپان مي باشد و در رنگ و طرح هاي متنوع توليد مي شود.ز ويژگي هاي مهم پلي وود ضد آب بودن و تنوع در ابعاد طول، عرض و ضخامت آن است.
اين شرکت مواد اوليه خودرا از بهترين توليد کنندگان دنيا تهيه مي کند و در زمينه فرمولاسيون از مشاوران کارآزموده داخلي و خارجي بهره مي گيرد. يکي از نقاط قوت خط توليد IDEAL، بخش آزمايشگاهي اين گروه صنعتي مي باشد که مجهز به مدرن ترين تجهيزات آزمايشگاهي منطبق بر جديد ترين تکنولوژي روز دنيا است و با انجام تست هاي کيفي مختلف نظارت کاملي بر مراحل توليد شامل تامين مواد اوليه، فرايند توليد و بازرسي محصول نهايي مطابق با استاندارد هاي جهاني دارد. افتخارات و استانداردها پروفيل يو پي وي سي “ايده آل” با توجه به همين شاخصه هاي توليد و کيفيت برتر ، موفق به کسب افتخارات مهمي شده که مي توان به اخذ 2 نشان استاندارد ملي H-pvc و u-pvc ، گواهينامه شرکت برلوخر آلمان و همچنين گواهينامه انطباق با استانداردهاي روز اروپا CE از موسسه ECM ايتاليا اشاره کرد . شرکت ” ايده آل ” همچنين با رويکرد توليد با کيفيت در سال 1390 موفق به کسب تنديس طلايي کيفيت صنعت ساختمان از سازمان استاندارد ملي شده است. از سوي ديگر پروفيل “ايده آل” در سال 93 به عنوان واحد نمونه استاندارد معرفي و تنديس طلايي را از آن خود نمود. سپس گواهينامه گريد A مرکز تحقيقات ساختمان را دريافت کرد و به موازات آن پروفيل توليدي اين شرکت بمدت 6 ماه در دستگاه هاي زنون مرکز تحقيقات ساختمان مورد آزمايش قرار گرفت و توانست گواهي عدم تغيير رنگ را نيز از مرکز تحقيقات ساختمان اخذ نمايد. محصولي هم رده محصولات شرکت هاي اروپايي محصولات پروفيل ” ايده آل” به لحاظ کيفيت در گريد خوب قرار گرفته است به نحوي که کيفيت توليدات شرکت اکسير آسا از محصولات وارداتي کشور ترکيه بالاتر و در رده محصولاتي است که از اروپا وارد کشور مي شود.
اکثر مشتريان پروفيل یو پی وی سی ” ايده ال” نيز به کيفيت بالاي پروفيل هاي توليدي اين شرکت گواهي مي دهند و اين امر باعث شده که شرکت اکسير آسا همچنان در شرايط سخت و رکود کنوني به توليد خود ادامه داده و محصولات خود را به بازار عرضه نمايد. طرح توسعه معصومي درباره طرح توسعه شرکت اکسير آسا به خبرنگار ما گفت: بدليل استقبال مشتريان از محصولات پروفيل یو پی وی سی ” ايده آل” ، در سال 92 طرح توسعه شرکت مطرح و در سال 93 عملياتي شد. به اين منظور دستگاه هاي جديدي از آلمان، به کشور وارد کرديم . همچنين قالب هاي جديد را جايگزين برخي از قالب هاي قديمي کرده ايم که اين امر نيز باعث افزايش هر چه بيشتر کيفيت محصولات شده است.
انتشار کتاب راهنماي تخصصي ساخت و نصب در و پنجره يو پي وي سي براي اولين بار در کشور واحد R&D و مهندسان کارخانه و تيم فروش گروه صنعتي اکسير آسا (پروفيل uPVC” ايده آل “) با انجام تحقيقات گسترده و جمع آوري اطلاعات فني شرکت هاي معتبر آلماني و آمريکايي و ترجمه آنها به زبان فارسي کتاب راهنماي فني تخصصي ساخت و نصب در و پنجره يو پي وي سي را منتشر کرده است. توليد کنندگان درب و پنجره با استفاده از اين راهنماي جامع، ضمن افزايش کيفيت خدمات خود مي توانند طبق روش علمي با استفاده از استانداردهاي روز دنيا محصولات خود را محاسبه، طراحي و توليد نمايند. اين مرجع همچنين ، ميزان و معيار مناسبي جهت ارزيابي و انتخاب ملزومات و تعيين کيفيت عملکرد توليد کنندگان براي مهندسان مشاور،طراحان، مهندسين مجري و سازندگان ساختمان خواهد بود.
سيل ورود محصولات بي کيفيت خارجي با کاهش تعرفه ها معصومي در ادامه گفتگوي خود با ماهنامه تاسيسات برق ساختمان به بزرگترين مشکل توليد کنندگان پروفيل يو پي وي سي اشاره مي کند و مي افزايد: در شرايطي که دولت ها به کمک بخش توليد خود مي آيند، اما در سال 1392 مسئولان کشور ما با کاهش تعرفه واردات پروفيلهاي يو پي وي سي ميدان را براي توليد کنندگان خارجي باز کرده اند که اين سياست برخلاف شعار حمايت از توليد ملي و اقتصاد مقاومتي است و مشخص نيست که دليل اين تصميم دولت چيست زيرا انبارها مملو از کالاست و ظرفيت توليد داخلي بالاتر از ميزان مصرف کشور مي باشد. وي ادامه مي دهد: گويا در شرايطي که دولت تصميم دارد روابط تجاري با ساير کشورها را احيا نمايد، نمي خواهد براي واردات محدوديت قائل شود. اما واردات به اين صورت به توليد ملي صدمه مي زند. معصومي مي افزايد: ما نمي دانيم چرا مسئولين شرايط بسيار سختي را که توليد کنندگان با آن مواجه هستند ، درک نمي کنند و بجاي اينکه به سمت حمايت از توليد بروند امر واردات را آسان مي کنند.
مهندس مرتضي معصومي دبير انجمن توليد کنندگان پروفيل يو پي وی سي به شرايط نا برابر رقابت توليد کننده داخلي با توليد کننده خارجي اشاره مي کند و مي گويد: زماني که خارجي ها مي دانند ما در مبادي ورودي کشور بر روي کيفيت کالاي وارداتي نظارتي نداريم بديهي است محصولات بي کيفيت خود را به کشورمان گسيل مي کنند. هم اکنون نيز وارد کنندگان چندان به کيفيت اهميت نمي دهند و به منظور فروش بيشتر، کالاي ارزان قيمت را وارد ايران مي کنند و اين محصولات بي کيفيت خارجي، وارد رقابت با محصولات با کيفيت ايراني مي شود. مشکل توليدکنندگان کشور، ساختاري است دبير انجمن توليد کنندگان پروفيل يو پي وي سي معتقد است مشکل توليدکنندگان کشور ما ساختاري است و با بسته هاي حمايتي حل نمي شود. وي تاکيد مي کند: سياست دولت در حمايت از توليد داخلي کماکان براي خيلي از توليد کننده هاي داخلي مبهم است. براي شفاف تر شدن فضاي توليد و تجارت ، فعالان داخلي که با مشکلات توليد دست و پنجه نرم مي کنند،انجمن هاي صنفي بايد طرف مشورت دولت در تعيين تبيين سياست هاي توليد و تعيين تعرفه ها قرار بگيرند. ادامه گفتگوي ماهنامه تاسيسات، برق ،ساختمان با مهندس مرتضي معصومي درباره راهکار برون رفت از مشکلات موجود را در شماره آينده نشريه مطالعه فرماييد.
بازگشت به بالای صفحه
Call Now Button